Hornický den 2018

Vlastistivědný spolek Zbýšov ve spolupráci s městským úřadem ve Zbýšově pořádají oslavu hornického dne, na kterou srdečně zveme bývalé pracovníky RUD a VKD. Uskuteční se ve středu dne 12.září 2018 v sále Hornického domu ve Zbýšově. Začátek je v 16.00 hodin. Při této příležitosti bude od 13,00 do 15,45 pro veřejnost otevřeno Hornické muzeum ve Zbýšově v prostorách dolu Simson.

Přijďte se setkat,  zavzpomínat a popovídat si s bývalými spolupracovníky. Zváni jste i se svými partnery.

Na setkání obdržíte občerstvení a malou pozornost.

Srdečně Vás zvou členové vlastivědného spolku spolu se starostou městského úřadu.

Snímek2Snímek1

 

Dne 12.9.2018 se uskutečnil 2 ročník obnovených oslav Dne horníků ve Zbýšově. Oslav v hornickém domě se zůčastnilo 113 bývalých horníků  i povrchových pracovníků RUD a VKD. Každý z účastníků obdržel kromě občerstvení i knihu “ Zbýšov – kapitoly z minulosti a těžba uhlí“. Autorka knihy paní Jarmila Plchová  na požádání vepsala do knihy i věnování.

Při příležitosti oslav Dne horníků  byla otevřena i nová expozice Hornického muzea v areálu dolu Simson. Prohlídky se zúčastnilo 38 občanů Zbýšova a přilehlých obcí.

Obě události dokumentují přiložené koláže, vytvořené z fotografií členky vlastivědného spolku Oslavany Kateřiny Polínkové.

Koláž Dne horníků 2018